Aktualne informacje z łowiska!

DZIEŃ DZIECKA NA ŁOWISKU BABICZOK!

Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego „Babiczok” zorganizowało „Wędkarski Dzień Dziecka” na „Wodzie Nr 1” w sobotnie przedpołudnie dnia 1 czerwca 2024 r. Dzieci biorące udział w wędkarskich zawodach sportowych w dyscyplinie spławikowej startowały w trzech grupach wiekowych w jednej trzygodzinnej turze. W zawodach wystartowało w sumie 33 dzieci. Najlepsze wyniki w zawodach uzyskała najmłodsza grupa wiekowa przy wsparciu rodziców i dziadków. Po zakończeniu zawodów dzieci wraz z rodzicami i dziadkami udały się pod dużą wiatę, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie pucharów oraz nagród dla zwycięzców zawodów w poszczególnych grupach. Dla pozostałych wszystkich uczestników „Wędkarskiego Dnia Dziecka” przygotowano również drobne upominki i słodycze.

W grupie najmłodszej do 5 lat zwyciężyli:
1. Merkel Mikołaj, łowiąc łącznie – 3,020 kg ryb;
2. Depta Bruno, łowiąc łącznie – 2,650 kg ryb;
3. Bytomska Marta, łowiąc łącznie – 2,570 kg ryb.
W grupie średniej 6 – 10 lat zwyciężyli:
1. Skorupa Antonii, łowiąc łącznie – 2 820 kg ryb;
2. Ratajczyk Maria, łowiąc łącznie – 0,970 kg ryb;
3. Depta Adam, łowiąc łącznie – 0,750 kg ryb.
W grupie najstarszej powyżej 11 lat zwyciężyli:
1. Tworunka Natalia, łowiąc łącznie – 2,210 kg ryb;
2. Piwnik Miłosz, łowiąc łącznie – 1,000 kg ryb;
3. Bąk Mateusz, łowiąc łącznie – 0,840 kg ryb.
Po uroczystym zakończeniu zawodów Pizzeria WEGA z Nędzy zaserwowała wszystkim uczestnikom zawodów smaczną pizze.
Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego „Babiczok” składa serdeczne podziękowania dla Wszystkich sponsorów, bez których trudno byłoby zorganizować tak wspaniały „Wędkarski Dzień Dziecka” i obdarować wszystkich uczestników zawodów upominkami oraz słodyczami:
1. Pizzerii „WEGA” z Nędzy,
2. Pizzerii „Katowice” – Robert Ociepka;
3. Transport Polonia – Karol Klieryk;
4. Mobilny Serwis – Dawidowi Płaczek
5. ERGOBUD – Wojciech Ruchała;
6. BART-HOL – Bartosz Kanci;
7. Sklep Textil Gliwice – Łukasz Uszyński;
8. Usługi Budowlane – Adam Enerlich;
9. Usługi Pogrzebowe – Krzysztof Ogonowski;
10. Auto Handel – Adam Warzycha;
11. Usługi Transportowe – Alesksander Wilczok.
12. BOLL-CZĘŚCI SAMOCHODOWE – Bogdan Derkowski;
13. MOTOFRAJDA – Konrad Michniacki;
14. Roland Łazinka;
15. Rafał Żurawski.

Po zadowoleniu dzieci widać było, że impreza bardzo im się spodobała.

Obszeran relacja zdjęciowa pod linkiem:
https://www.facebook.com/share/p/6YrnM16yVhnqEfda/

 

DRUŻYNOWE ZAWODY KARPIOWE Z RZUTU WIOSNA BABICZOK 2024 JUŻ ZA NAMI.

Dobiegły końca Rzutowe Wiosenne Drużynowe Zawody Karpiowe „Babiczok – 2024”, które zostały rozegrane w dniach 22.-26.05.2024 r. na łowisku „Babiczok 2” w miejscowości Babice. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego „Babiczok”. W zawodach wystartowało 10 drużyn dwuosobowych. Do klasyfikacji generalnej zawodów zaliczane były trzy największe złowione ryby (karpi i amurów) o wadze powyżej 5 kg. Zawody rozgrywano w jednym sektorze.

Podczas zawodów złowiono 19 ryb (karpi i amurów) o łącznej wadze – 360,930 kg zaliczonych do klasyfikacji generalnej, z tego: 6 ryb w przedziale wagowym 10 – 15 kg, 12 ryb w przedziale wagowym 15 – 20 kg oraz 1 karpia powyżej 30 kg.
Największą rybę zawodów BIG FISHA karpia o wadze – 30,600 kg złowił Henryk Szewczyk ze Stanowiska Nr 9.
Największego amura podczas zawodów o wadze – 14,250 kg złowił Bogdan Kaczanowski ze Stanowiska Nr 4.
Zwycięzcami zawodów została drużyna ze Stanowiska Nr 10 w składzie Michał Bąk i Jarek Haratyk ze stanowiska Nr 10, łowiąc 3 karpie o łącznej wadze – 55,000 kg.
Drugie miejsce w zawodach zajęła drużyna ze Stanowiska Nr 9 w składzie: Adam Pawlukiewicz i Henryk Szewczyk, łowiąc 3 ryby z tego 2 karpie (w tym łowiąc największego karpia o wadze 30,600 kg) i 1 amura, o łącznej wadze – 53,910 kg.
Trzecie miejsce w zawodach zajęła drużyna ze Stanowiska Nr 4 w składzie: Bogdan Kaczanowski i Jan Komarnicki łowiąc 3 ryb z tego 2 karpie i 1 amura (w tym największego amura zawodów o wadze – 14,250 kg), o łącznej wadze – 44,520 kg.

Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego „Babiczok” dziękuje sponsorom nagród: RK BAITS, IMOTHEP CARPBAITS, AKB Adam Kostorz i Michałowi Warzyniak.

Obszerniejsza fotorelacja z zawodów pod linkiem:

https://www.facebook.com/share/p/VwPEQ6kQcnwbWtor/

 

OT TAKA FOTOGRAFICZNA CIEKAWOSTKA Z ŁOWISKA!

ROZPOCZĘCIE SEZONU NA NASZYCH ŁOWISKACH JUŻ ZA NAMI!

Wiosna na łowiskach przyszła dość wcześnie, można powiedzieć że po zimie od razu nastało lato! W kwietniu temp.20+ to raczej żadkość ale to cieszy bo i sezon zaczynamy wcześniej. W tym roku wyjątkowo widać to było że rybki będą współpracowały z wędkarzami czego przykładem mogą być umieszczone zdjęcia z tegorocznej wiosny na łowisku Babiczok. Jak zakończenie sezonu 2023 przyniosło nam nowy rekord łowiska i przekroczoną barierę 30+ tak i wiosna obfitowała w nowe rekordy,co prawda nie przebiły tego jesiennego 30,700 kg, ale było blisko. oby tak dalej koledzy, a będzie się czym pochwalić i zapełniać naszą listę rekordów na ten rok . Zachęcam do współpracy z naszą stroną i przesyłajcie swoje zdjęcia i opisy do edycji na naszej stronie. Pozdrawiam wszystkich i połamania kiji na takich okazach jak na tych zdjęciach! Ps. chciałem dopisać że prezentowany szczupak jest przyłowem na federka i niespodziewaną przygodą kolegi Andrzeja, a zarazem życiowym rekordem! Gratulacje Andrzeju.

KOLEJNA HISTORIA CIEKAWA Z NASZEGO ŁOWISKA!

Pewnego grudniowego popołudnia jeden z naszych kolegów kupił karpia na świąteczny stół, ale po długim namyśle razem z rodziną postanowił że karp nie skończy na patelni tylko daruje mu życie i tak minęły święta,a karp nadal pływał w wanie! W Nowy Rok Mateusz przyjechał z karpiem na łowisko (wybrał łowisko babiczok 2). Lecz zanim go wypuścił postanowił go jakoś szczególnie oznaczyć. Wpadł na pomysł że będzie to dekielek z coca coli z pierwszą literą imienia. pomyślał sobie może kiedyś się jeszcze spotkamy! I tak minęły lata( konkretnie trzy lata) i ów karpik- bo wtedy kiedy go wypuszczał ważył ok.4,5 kg.został złowiony , nie przez właściciela,ale któregoś z naszych kolegów ku zdziwieniu że na płetwie znalazł oznaczenie, które wcześniej opisałem, postanowił się podzielić z nami tą informacją. No- powiem że było to dla nas zaskoczenie że taki karp ze znaczkiem pływał na naszym łowisku, bo u nas nie praktykuje się takich metod znaczenia karpi, my stosujemy metodę porównawczą gdyż praktycznie każdy karp ma swoje szczególne znaki rozpoznawcze takie jak blizny, specyficzny układ łusek bądź ich brak.porównujemy je z naszą bazą danych i w ten sposób jesteśmy w stanie określić ich rozwój i przyrosty. Ale wracając do tematu naszego bohatera po złowieniu i zważeniu okazało się że nasz przypadkowy dzidziuś urósł do sporych wymiarów i waga pokazała grubo ponad 10 kg.! oczywiście po wcześniejszym zabiegu usunięcia znaczka i dezynfekcji został wypuszczony na wolność i pływa sobie do dziś czekając na kolejnego szczęściarza, który go złowi. Tym razem bez znaczka,ale z cechą charakterystyczną w postaci dziurki po znaczku między "mieczem"a płetwą grzbietową. Jeśli trafisz na tego gościa to daj nam znać o tym fakcie! Miło byłoby to udokumentować zdjęciem. Będziemy go śledzić.! Poniżej prezentujemy właściciela darowanego karpia i ów znaczek, który już został usunięty.

TAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU!
A CO NAM PRZYNIESIE WIOSNA?
- ZOBACZYMY! czekam na wasze zgłoszenia!

REKORD ŁOWISKA!

Długo oczekiwany! To była kwestia czasu, aż w końcu padł nowy rekord łowiska – 30+!!!  Nowy rekord łowiska w  kategorii naj…. karp. Waga potwierdzona to 30,800kg. złowiony w dniu 03.11.2023. ok 19.00. na łowisku Babiczok 2. Szczęśliwcem , który przekroczył tą magiczną poprzeczkę 30+ jest nasz kolega Krzysiu Murawski(Mundek) jakiej przynęty użył jest jego tajemnicą.

Gratulacje Krzysztof, podniosłeś poprzeczkę na maxa na baaaaardzo długo!

Uwaga! 

No i mamy! Nowy rekord łowiska w kategorii naj… szczupak. 114 cm i 10 kg wagi to okaz, którym w dniu 22.10.2023 mógł się pochwalić nasz kolega Adam A.

Brawo Adaś!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.