Informacje dla niepełnosprawnych​

Niepełnosprawni też łowią!

Jednym z celów stowarzyszenia jest organizowanie wędkarstwa, rekreacji oraz wspieranie osób dotkniętych różnymi formami i stopniem niepełnosprawności, zróżnicowanych form oparcia społecznego.
Realizując powyższy cel, stowarzyszenie stworzyło im dogodne warunki do realizacji swojej pasji wędkarskiej w postaci trzech stanowisk na wodzie Babiczok II, usytuowanych tuż obok wiaty rekreacyjnej. Są to specjalne stanowiska stworzone wg norm obowiązujących do tego typu rekreacji dla osób niepełnosprawnych. W perspektywie i planie zagospodarowania wody szykuje się kolejne stanowiska tego typu w innych częściach naszych akwenów. Na komercyjnej wodzie Babiczok I również znajdują się takie stanowiska, usytułowane są od strony małej wiaty w odstępie 50 metrów od siebie

Jesteśmy jednym z nielicznych stowarzyszeń w Polsce, które prowadzi działanie ukierunkowane dla niepełnosprawnych wędkarzy. W Polsce niestety nie obowiązują jeszcze przepisy dotyczące infrastruktury dostosowanej dla osób niepełnosprawnych, wzorce zaciągnęliśmy z Francji.

Poniżej wybrane zdjęcia naszych stanowisk dla niepełnosprawnych